Stopa bezrobocia w Austrii jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej. Niemniej jednak, ze względu na kwitnąca gospodarkę tego kraju, szanse na znalezienie pracy są bardzo duże. Do czołówki austriackich pracodawców należą firmy energetyczne, finansowe, telekomunikacyjne i nieruchomościowe.

Jak znaleźć pracę w Austrii?

Praca w Austrii dla wielu osób jest marzeniem, którego realizacja wydaje się być niezwykle trudna. Okazuje się, że w dobie Internetu nie ma rzeczy niemożliwych. Aby wyszukać ciekawe oferty pracy w Austrii, wystarczy skorzystać z popularnych serwisów rekrutacyjnych lub mediów społecznościowych, a następnie przesłać swoją aplikacje.

Praca w Austrii – ile wynosi średnie wynagrodzenie?

Średnie wynagrodzenie w Austrii wynosi około 3800 euro miesięcznie, wliczając w to premie i ubezpieczenie społeczne. Jest to kwota zbliżona do przeciętnej wypłaty w Europie Zachodniej i znacznie większa od średniej pensji w Polsce.

Znalezienie pracy w Austrii nie powinno dla nikogo stanowić większego problemu, jednak warto pamiętać, że dobry research i przygotowanie są kluczowe.