Austria jest położona stosunkowo niedaleko Polski, dlatego rodacy często odwiedzają ten kraj. Mieszkanie w Austrii jest oczywiście droższe niż w Polsce, ale zarobki również są większe.

Atrakcje turystyczne w Austrii, komunikacja w Austrii

Austriacy są niezwykle zorganizowanym narodem, dlatego wszystko musi się tam zawsze zgadzać. Warto również dodać, że w miastach występuje wiele atrakcji turystycznych. Komunikacja w Austrii jest niezwykle nowoczesna, tak samo jak system bankowy. Należy pamiętać, żeby przed wyjazdem wymienić walutę, ponieważ tam jest to zdecydowanie mniej opłacalne.

Znajomość języka

Warto zwrócić uwagę na fakt, że rodacy nie mają większych problemów ze znalezieniem tam pracy. Nie jest wymagana nawet znajomość języka obcego, ponieważ w wielu miejscach pracują Polacy i mogą wszystko dokładnie wytłumaczyć. Sport w Austrii odgrywa ważną rolę w społeczeństwie i dzieci od małego uczą się gier zespołowych. Dzięki temu Austriacy zdobywają wiele trofeów na arenie międzynarodowej. Warto dodać, że jest to kraj bezpośrednio graniczący z Niemcami, dlatego wyjazd nie jest żadnym problemem.